شبکه بهبود فرایند نرم‌افزار و سیستم‌ها (Software & Systems Process Improvement Network) با ابتکار انستیتو مهندسی نرم‌افزار (SEI) در دانشگاه کارنگی‌ملون (CMU) و به منظور تبادل ایده‌ها، اطلاعات، و همچنین ایجاد زمینه‌های همکاری‌ میان متخصصین و کارشناسان حوزه‌ی نرم‌افزار و سیستم‌ها شکل گرفته است.
این شبکه که در سال ۱۹۸۸ و اولین بار در شهر واشنگتن شروع به کار کرد، یک مکانیزم هم‌اندیشی و گفتمان آزاد (Open Forum) میان بخش‌های مختلف صنعت، دولت، و دانشگاه‌، برای ترویج نوآوری‌ها، به اشتراک‌گذاری تجربیات، تبادل ایده‌ها و اطلاعات، ایجاد زمینه‌ی همکاری‌های مشترک، شبکه‌سازی، و شناسایی فرصت‌های شغلی در حوزه‌ی مهندسی نرم‌افزار و سیستم‌های مبتنی بر نرم‌افزار می‌باشد. اعضای شبکه را متخصصین و کارشناسان متعهد به بهبود وضعیت مهندسی نرم‌افزار و سیستم‌ها تشکیل می‌دهند.
در حال حاضر، این شبکه‌ دارای شاخه‌هایی است که در یکسری از مناطق جغرافیایی در سرتاسر دنیا پراکنده‌اند. اکنون بیش از ۱۳۰ شاخه فعال وجود دارد. آکادمی نرم‌افزار در سال ۲۰۰۵ شاخه‌‌ای از این شبکه را در ایران ایجاد کرد که امروز تحت عنوان Tehran SPIN شناخته می‌شود.

برنامه‌های کلیدی شبکه‌ی اسپین که آدرس اینترنتی آن www.spin.ir می‌باشد، عبارتند از: برگزاری سمینار ماهیانه (به‌طور معمول، آخرین پنج‌شنبه هر ماه) با حضور شرکت‌ها، دانشجویان، پژوهشگران و کارشناسان سازمان‌ها و همچنین انتشار خبرنامه.

تماس با آکادمی

یادداشت بگذارید تا با شما تماس بگیریم ...

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?